Лутън и Ливърпул завършиха 1:1 в мач от 11-я кръг на Висшата

...

В драматичен мач Лутън и Ливърпул не успяха да се победят

Лутън и Ливърпул завършиха  1:1  в мач от 11-я кръг на Висшата лига.

Първият удар бе в петата минута, откакто Рос Баркли опита да стреля, само че Алисон бе отлично позициониран и улови безпроблемно. Впоследствие Дарвин Нунес съумя да се отскубне и шутира от границата на наказателното поле, само че Камински също внимаваше и мазета в корнер.

В 13-а минута Трент Александър-Арнолд направи свръхестествен пас от централната линия, като откри в предни позиции Дарвин Нунес, който от сложна позиция стреля, само че топката се отби от напречната греда и излезе в навън. Малко по-късно Райън Гравенберх направи добър рейд и откри Нунес, а уругвайският нападател още веднъж опитва удар от разстояние, който Камински избави.

В 34-а минута Райън Гравенберх напредна още веднъж по страховит метод, намирайки Диого Жота в наказателното поле, само че ударът на португалеца бе избавен от Камински.

Първият удар за втората част пристигна в 63-а минута от близо 30 м разстояние, като той профуча високо над напречната греда на Лутън. Малко по-късно Чидози Огбене надигра по свръхестествен метод противниковата отбрана и навлезе в наказателното поле, като стреля от чиста позиция, само че Алисон съумя да избави с крайник.

Пет минути по-късно Харви Елиът достави страховит пас с левия крайник, а Коди Гакпо опита извънредно мъчно осъществяване с пета, само че не съумя да уцели вратата. В 70-а минута Мохамед Салах получи прелестно подаване в наказателното поле и откри с глава непокрития Дарвин Нунес, който на празна врата от един метър не съумя да означи - голям пропуск на уругваеца.

В 79-а минута Гравенберх пое топката добре с левия крайник и насочи мигновен удар с левия крайник отвън наказателното поле, само че Камински внимаваше и мазета в корнер. В 81-а минута Лутън провежда невероятна контраофанзива, при която Рос Баркли откри на фланга Иса Каборе, а последният изведе Тахит Чонг самичък против вратаря, като нидерландецът преодоля Алисон, с цел да открие резултата  - 1:0 за Лутън.

Пет минути по-късно Конате бе открит в наказателното поле и стреля с глава, само че топката профуча около десният непряк дирек на " шапкарите ". В петата минута на добавеното време Луис Диас бе открит с свръхестествен пас от Харви Елиът, а колумбиецът се пребори във въздуха и съумя да означи с глава, с цел да изравни резултата - 1:1.

Стартови сформира:

Лутън:  24. Томас Камински, 15. Теден Менги, 4. Том Локиър, 2. Гейбрил Ошо, 45. Алфи Даути, 30. Андрос Таунзенд, 13. Марвелос Накамба, 6. Рос Баркли, 12. Иса Каборе, 7. Чидози Огбене, 9. Карлтън Морис

Ливърпул:  1. Алисон, 2. Джо Гомес, 4. Върджил ван Дайк, 5. Ибрахима Конате, 66. Трент Александър-Арнолд, 8. Доминик Собослай, 10. Алексис Мак Алистър, 38. Райън Гравенберх, 20. Диого Жота, 11. Мохамед Салах, 9. Дарвин Нунес